Vyhledávání

Kontakt

Soňa Malá
bydliště: Dolní Smolná 116 ,Kraslice 35801

do práce

Novinky

Český Junior Šampion

15.10.2014 13:42
Dne 8.10,2014 byl našemu Adámkovi udělen titul ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION , jsme na něj moc pyšní a věříme ,že to tímto nekončí. Všem děkujeme za podporu.

MNV České Budějovice

22.09.2014 11:17
Dne 21.9 jsme se vydali do Budějovic na MVP, pan rozhodčí Václavík budil dojem přísného ,ale musím říci ,že to opravdu odsejpalo a my jsme už v 10.30 nastupovali do kruhu. Od pana rozhodčího dostal moc pěkny posudek a známku V1,CAJC a navíc získal i ocenění BOJ. Tímto jsme získali i posledního...

Adámek získal titul CAJC

03.03.2014 08:33
Jelikož z každé strany dostávám vynadáno,že naše stránky jsou zastaralé, tak jsem se konečně dopracovala k omu,abych se s vámi podělila o velkou radost,kterou nám přináší náš nový Adámek. Dne 22.2.14 jsme se rozjeli do Brna, kde se konala Mezinárodní výstava , když jsme tam dorazili, tak nám...

ANDYNKA                                 

 

Adámek  ( Adam Regis Moravia)

 

 

 

Jméno: Andromeda
Chov. stanice: Axabell
Otec: Daniels Jack Šédedab
Matka: Bellis z Bylinkové zahrady
Datum narození: 1. 8. 2006
Pohlaví: fena
Barva: plavá
Chovnost: chovný
Číslo zápisu: CMKU/HW/4482/06
Tetovací číslo: 4482

Výstavy: Výborná II.       
           VT
Zkoušky: ZZO
           BH

 

Adam Regis Moravia

otec :Adam Haf Raf

matka: Angie Coras Garden

dat.nar: 9.5.2013

barva : černá se znaky

výstavy : Karlovy Vary (krajská výstava srpen 2013)  třída štěňat   VN 1

               Rokycany (oblastní výstava říjen 2013)  třída štěňat VN 1

               Brno - Mezinárodní výstava 22.2.2014   třída mladých  - V1 ,CAJC

              

         

 

 

A jak nám Andromeda změnila život !!

Abych pravdu řekla ,tak jsem o pejskovi " do domu " nechtěla ani slyšet ,ale moje dcera mě stále přemlouvala ,abychom si pejska pořídili. Nakonec jsem podlehla a co víc vybírala jsem rasu pejska podle vzhledu. Nejprve jsem uvažovala o zlatém retrívrovi ,ale nakonec jsem najela na internet a prohlížela jednotlivé povahy a rasy různých psů.
Když jsem došla na www.stránky chovatelky p.Vališové ,tak jsem zjistila ,že rasa Hovawarta je přesně to pravé co hledám.
Zvedla jsem telefon a zamluvila jsem si plavou fenečku. Původně jsem si myslela ,že bude miláčkem hlavně mojí dcery ,ale nakonec jsem se do Andynky (tak jí říkám) zamilovala sama a obě jsme na sebe tak fixované ,že bez sebe nemůžeme být.

Musím říci ,že jsem jí přijala do rodiny, jako kdyby byla moje druhá dcera.
Když jsme si Andynku přivezli domů ,tak jsem se obávala, jak jí přijmou další dva členové rodiny a to kocour TOM a kočka TEREZA . Musím říct ,že nebyl vůbec žádný problém v jejich soužití . Dnes ovšem na ně Andynka žárlí , když se ke mně jeden z nich přiblíží ,tak se je snaží čumákem vystrčit z mého klína .
Jinak povaha naší Andynky je úžasná je prostě miláčkem každého ,kdo k nám přijde na návštěvu. Ze začátku  jsem musela každému vysvětlovat co je to vlastně za plemeno jelikož si všichni mysleli ,že jsme si domů pořídili zlatého retrívra.Dnes už všichni známí machrují ,že tyto dvě plemena od sebe
rozpoznají.

Pokud mohu někomu toto plemeno doporučit ,tak říkám jedině HOVAWART.
Je to úžasný hlídač domova ,miláček celé rodiny a přátel. Stoprocentně rozpozná ,kdo je doma vítaný a kdo ne.
Pokud mě někdo řekne ,že pes nerozumí ,tak ho musím upozornit ,že nemá pravdu ,že naše Andynka rozpozná ,když řeknu ,aby našla Verunku(dceru) , nebo ať jde probudit taťku do postele ,že už dlouho spí ,nebo že jedeme na výlet,
no a v neposlední řadě ,když jí řeknu ,že jdu do práce a že se brzy vrátím ,tak vždy mě jde ke dveřím vyprovodit ,olízne mě na rozloučenou a když se vracím z práce zpět ,tak už čeká aby mě mohla co nejsrdečněji přivítat. Nejkrásnější přivítání je ,když odjíždím pryč přes noc ,to se návratu nemůže dočkat a vítání je nekonečné . Pořád žaluje a vyzvídá ,kde jsem tak dlouho byla. Vždy si říkám ,že už nikam nepojedu ,ale bohužel moje práce je časově náročná,tak je alespoň úžasné to ,že víte ,když se domů vrátíte ,tak Vás čeká upřímné a krásné přivítání.

Nejprve jsem si myslela ,že Andynku budeme mít jen na hlídání a mazlení ,ale potom mě to nadalo a začala jsem chodit na cvičák ,aby se Andynka naučila novým kouskům , objevila i jiné kamarády a hlavně ,jak se má opravdu poslouchat. Zjistila jsem ,že jí to opravdu baví a že by byla škoda ,kdyby zahálela doma. Když jsem poprvé přišla na cvičák ,tak se mě všichni pejskaři smáli,co vlastně chci s takovým plemenem na cvičáku dělat ,ale když viděli ,že je snadno ovladatelná a všemu se rychle naučí ,tak smekali klobouk.
Hovawart je prostě úžasné plemeno ,rychle se učí a nic nedělá s nezájmem.
Můj tatínek už více jak 40 let chová plemeno německého ovčáka , ze začátku na plemeno Hovawarta koukal s nezájmem ,ale když se blíže seznámil s naší Andynkou  ,tak zjistil ,že toto plemeno  hodně do rodiny zapadá a dnes na ní nedá dopustit. Andynka mu to zase vrací láskou a když my a nebo on přijede na návštěvu ,tak se může zbláznit a vítá jako kdyby ho neviděla roky.

Čím déle žijete s psíkem ve společné domácnosti ,tím zjišťujete ,že veškeré dění kolem vás je úplně tabu a věnujete se svému miláčkovi na plný úvazek .
Musím ještě podotknout ,že vás čeká časné vstávání ,odpolední procházky , smutné psí oči ,když jdete pouze na hodinku ven a musíte chvátat domů ,že máte ještě něco jiného domluveného .
A co víc pejsek Vás naučí pohybu ,který každý z nás potřebuje ke svému zdraví.
Od té doby co máme doma Andynku musím říct ,že  mě v zimě neskolí žádná chřipka. Jsem vůči počasí imunní ,dříve bych nevyšla v deštivém počasí ani za nic a dnes popadnu deštník, holinky a už ,už ať jsme spolu venku.

Pokud si vyberete plemeno HOVAWART ,tak vám musím říct ,že opravdu neprohloupíte a do tohoto plemena se určitě zamilujete. On se Vám také odvděčí láskou a oddaností . Čeká vás perfektní společník a ochránce. Budete ho milovat stejně jako já a celá moje rodina.